Новини освіти

Представники швейцарських вишів приїдуть до Львова

опубліковано 20 лист. 2016 р., 16:49 Марія Кочайдовська   [ оновлено 20 лист. 2016 р., 16:49 ]

На семінарі у Львові українці дізнаються про особливості вступу і навчання у готельних вишах Швейцарії.26 листопада 2016 року вперше у Львові відбудеться презентація престижних швейцарських університетів готельного та ресторанного менеджменту Glion та Les Roches.

Семінар дасть можливість випускникам українських шкіл та університетів, а також їх батькам, ознайомитись з правилами вступу до швейцарських університетів гостинності та особливостями їх навчальних програм.

Школам доручать провести безпекові інструктажі

опубліковано 14 лист. 2016 р., 17:57 Марія Кочайдовська   [ оновлено 14 лист. 2016 р., 17:58 ]

Інструктажі з питань виконання вимог безпеки мають бути проведені в усіх навчальних закладах.Керівники регіональних департаментів освіти і науки отримали доручення провести позапланові інструктажі з питань неухильного виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій у навчальних закладах. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, що підписаний Лілією Гриневич.

У відомстві повідомили, що відповідне доручення пов'язано із ситуацією, яка сталась 11 жовтня у Василькові, коли під час уроку стався обвал фасадної стіни школи.
Інструктажі з питань виконання вимог техногенної і пожежної безпеки та надзвичайних ситуацій мають бути проведені в усіх навчальних закладах, де перебувають учні або студенти, незалежно від форм власності.

Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот, - Хобзей

опубліковано 13 лист. 2016 р., 13:41 Марія Кочайдовська   [ оновлено 13 лист. 2016 р., 20:51 ]

STREAM освіта може допомогти науці й мистецтву стати невід’ємною частиною Не тільки наука, а й мистецтво має стати невід’ємною частиною розвитку талантів у дітей, і в цьому може допомогти впровадження STREAM освіти. Про це, під час круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, креативність і творчість є дуже важливими для розвитку сучасної дитини.
«Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до ХХІ століття», - сказав Хобзей.
Як відомо, STREAM (Science, Technology, Reading+WRiting Engineering, Arts, and Mathematics) освіта передбачає поєднання наук у школі, а також роботу над їх практичною спрямованістю. Посилаючись на тести PISA та приклади Фінляндії, прибічники STREAM освіти вважають, що якщо молода людина вже після навчання в школі буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних в комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації, то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі.

Держава має покладатись на нове покоління, - міністр

опубліковано 10 лист. 2016 р., 20:05 Марія Кочайдовська

Через втрату еліти у ХХ ст. в майбутньому Україна має покладатися на нове покоління переможців.Протягом 20 століття Україна втратила більшу частину своєї еліти, тому у своєму подальшому розвитку держава мусить покладатися на нове покоління. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час вручення стипендій президента України переможцям Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт.

Чиновники МОН теж написали радіодиктант

опубліковано 9 лист. 2016 р., 19:39 Марія Кочайдовська

У МОН наголошують на необхідності підтримки української мови та демонстрації її важливості.Співробітники Міністерства освіти і науки долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Участь у написанні диктанту взяли працівники всіх департаментів міністерства. У МОН зазначають, що у такий спосіб вони вирішили підтримати українську мову та продемонструвати її важливість для суспільства.Як відомо, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності щороку проводить Українське радіо. Для перевірки рівня своєї грамотності свою роботу можна відправити на Українське радіо або дочекатися, поки текст диктанту з’явиться на сайті та перевірити його власноруч.

Закон "Про освіту" можуть доопрацьовувати до весни

опубліковано 8 лист. 2016 р., 22:23 Марія Кочайдовська

Закон "Про освіту" не повинен насаджувати суспільству 12-річну освіту в нереалістичні терміни, а його доопрацювання  щонайменше триватиме до кінця лютого – початку березня наступного року. Про це сказав перший заступник голови комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський під час засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту.

Освітян запрошують на курси англійської

опубліковано 4 лист. 2016 р., 22:00 Наталія Іонайтєнє
Міністерство освіти і науки та соціальний проект «Lingva.Skills» запрошують освітян, студентів та науковців пройти безкоштовні онлайн-курси англійської мови. Про це повідомляє прес-служба МОН.
Автори проекту «Lingva.Skills» зазначають, що специфіка запропонованої методики полягає в активному використанні мови та постійному тренуванні як вже засвоєного раніше матеріалу, так і нового з урахуванням психологічних аспектів навчання.
За словами заступника міністра освіти Володимира Ковтунця, співпраця відомства і проекту «Lingva.Skills» відбувається в рамках року англійської мови, але не обмежується короткостроковими завданнями.
«Міністерство твердо стоїть на позиції, що мовна кваліфікація, рівень мовної грамотності в іноземних мовах повинні стати обов`язковим елементом освітніх стандартів, елементом освітньої кваліфікації», - зазначив Ковтунець.
На думку чиновника, випускники третього рівня освіти – аспіранти - повинні володіти принаймні англійською мовою не нижче рівня В2.
Участь у проекті безкоштовна. Для участі в ньому потрібно сформувати колективну заявку від організації та подати дані про всіх бажаючих навчатися. Таким чином, зареєструватися у проекті може колектив будь-якої школи, освітньої чи наукової установи.
Навчатися можна в будь-який час. Зараз є можливість пройти рівні А1 – А2. З нового року будуть доступні рівні В1 и В2. Окрім того, за словами розробників, зараз опрацьовується можливість впровадження вивчення за допомогою проекту інших іноземних мов.

Ухвалено Концепцію Нової української школи

опубліковано 3 лист. 2016 р., 19:50 Марія Кочайдовська

Основна ідея нової школи полягає у переході від школи знань до школи компетентностей.У Міністерстві освіти зазначають, що після громадського обговорення у формулу Нової української школи було додано елемент «нове освітнє середовище», а також прописано важливість психологічної підготовки вчителя.

«Концепція Нової української школи – це результат спільних зусиль чиновників МОН та громадськості. Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із змістовними правками і зауваженнями до Концепції. Більшість з надісланих пропозицій була врахована», - наголошують у Міносвіти.
У відомстві також повідомили, що громадське обговорення показало, які теми потребують подальшої дискусії та деталізації. Зокрема, таких ключових тем п'ять: педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та питання фінансування

Лілія Гриневич: головним критерієм присудження Державної премії України в галузі освіти має стати практична цінність роботи для впровадження освітніх реформ

опубліковано 2 лист. 2016 р., 21:00 Марія Кочайдовська

Міністерство освіти і науки України оголосило прийом документів та матеріалів кандидатів (колективів) на здобуття Державної премії України в галузі освіти на 2017 рік за номінаціями дошкільна і позашкільна освіта, загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, вища освіта, наукові досягнення в галузі освіти (Лист МОН №1/9-576 від 01.11.2016 р.).
Головним критерієм присудження Державної премії України в галузі освіти має бути практична цінність роботи кандидатів (колективів) для впровадженя реформи освіти на національноному рівні. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на засіданні Комітету з Державної премії України в галузі освіти (далі – Комітет), що відбулося минулого тижня в МОН.
“Ця Премія – дуже важлива. Я переконана, що будь-яка мотивація за досягнення у сфері педагогічної науки, особливо за ті, що допоможуть нам здійснювати реформування освіти, повинна заохочуватися та підтримуватися державою”, - зазначила Лілія Гриневич.

Понад півмільйона вчителів в Україні отримають можливість безкоштовно вивчати англійську

опубліковано 2 лист. 2016 р., 20:56 Марія Кочайдовська   [ оновлено 8 лист. 2016 р., 22:25 ]
.

03 листопада 2016 р. за участі першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця відбудеться прес-конференція, на якій МОН спільно із соціальним проектом з вивчення англійської мови «Lingva.Skills» (www.lingva.ua)  презентує інноваційну технологію вивчення англійської мови для українських викладачів, науковців та студентів.
 Програма навчання є безкоштовною. Розробником програми стала команда «Академії Навичок» (Skillsacademy.com.ua).

Немає коментарів:

Дописати коментар